Būti tvaresniam yra paprasta #1 – Paieškos sistemos

su 2 komentarai

 

Daugelis iš mūsų jau rūšiuoja atliekas ir naudoja energiją tausojančias lemputes, bet yra daugybė kitų būdų, kaip gyventi tvaresnį gyvenimą. Pati savęs dažnai klausiu, ką gi aš galiu padaryti šiandien, kas padėtų gamtai ir žmonėms bei užtarnautų man karmos taškų ir gal net sutaupytų pinigėlių? Dažnai būna nelengva sugalvoti atsakymų į šį klausimą, o juk galime padaryti tiek daug! Šia įrašų serija pasidalinsime įvairiais, paprastais būdais, kaip tai galime padaryti visi. Per vieną dieną ko gero nepakeisi visų esamų įpročių, bet po truputį įvesdama šiuos pokyčius gali pasiekti šaunių rezultatų.

Paieškų sistemos

Kokią internetinės paieškos sistemą naudoji? Google? Yahoo? Jų yra daugybė! Bet vis atsiranda naujos paieškos sitemos, kurios ne tik tau padeda susirasti norimas interneto svetaines, bet taip pat turi nuostabių pridėtinių verčių. Kelias iš jų ir aptarsime.

1. Ecosia

Kai sužinojau apie šią paieškos sistemą prieš kokius 5 metus, labai apsidžiaugiau ir rekomendavau visai šeimai ja naudotis. Tuo metu ji dar neveikė taip gerai kaip Google, tai kartais tekdavo grįžti ir prie jos. Smagu pasakyti, kad dabar ji jau veikia puikiai ir kasdieninei paieškai galiu drąsiai ja naudotis.

Kuo Ecosia ypatinga? Ogi už kiekvieną tavo paiešką Ecosia pasodina medį. Medžiai yra sodinami naudojantis pinigais, kurie yra uždirbami iš reklamos. Ši kompanija jau yra pasodinusi virš 7 milijonų medžių ir ketina iki 2020 metų pasodinti milijardą! Nori prisidėti prie šio skaičiaus savo paieškomis? Pradėk naudoti Ecosia. https://www.ecosia.org/

2. Lilo

 

Apie šią paieškos sistemą sužinojau visai nesenai, bet buvau maloniai nustebinta, kai sužinojau, kaip ji veikia. Kai naršai su Lilo, 50% pajamų yra skiriama socialiniams ir aplinkosauginiams projektams. O įdomiausia tai, kad pats gali išsirinkti, kokiam projektui nori, kad tavo paiškomis sukaupti pinigėliai būtų paaukoti. Taip pat, Lilo saugo tavo privatumą ir neleidžia reklamų robotukams persekioti tavęs kai naršai. Susidomėjai šia paieškos sitema? Išbandyk! https://www.lilo.org/en/

3. Blackle

Ši paiškos sistema įrodo, kad net pats paprasčiausias pokytis gali padaryti didėlę įtaką, jei tik daugybė žmonių jį perima. Blackle yra tas pats Google, bet su juodu fonu ir baltu šriftu. Kuo tai gerai? Daug mažiau energijos yra reikalinga apšviesti ekranui ir taip yra taupoma elektra. Tai ne tik padeda gamtai, bet ir leidžia sutaupyti pinigų. Taip pat primena taupyti elektrą ir kitose gyvenimo srityse. http://www.blackle.com/

Gal jau naudoji vieną iš paminėtų paieškos sistemų arba žinai jų daugiau? Pasidalink savo patirtimi komentaruose! O gal po šio įrašo nusprendei jas išbandyti? Kurią pabandysi pirmą ir kodėl?

Šaunaus naršymo!

Sekite Austė:

Labas! Mano vardas Austė ir esu CoolŪkio bendraįkūrėja. Domiuosi aplinkosauga ir tvariu gyvenimo būdu, mokinuosi kaip kuo daugiau įterpti to į savo gyvenimą. Čia dalinuosi savo žiniomis ir patirtimi. Labai laukiu jūsų komentarų, pasiūlymų ir patarimų. Juk geriausia mokytis vieniems iš kitų! :)

Naujausi įrašai nuo

2 komentarai

 1. Karolina
  | Atsakyti

  Naudoju Ecosia! Visada labai geras jausmas užplūsta kamputyje pamačius, kiek medžių jau “padėjau” pasodinti. 🙂

  • Austė
   | Atsakyti

   Jooo, tikra tiesa! 🙂

Palikite komentarą

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.