CoolŪkio idėja gimė 2015 metų vasarą mums grįžus į Lietuvą po studijų Didžiojoje Britanijoje ir atkreipus dėmesį, kiek Lietuvoje dar yra nepamirštų stebūklų. Mes mokame auginit daržoves savo kaimuose ir soduose, žinome įvairių žolelių savybes ir kaip virti uogienę bei turime kitų nuostabių įgūdžių ir žinių. Tačiau didžioji dalis šių žinių yra mūsų tėvų bei senelių galvose ir vis rečiau yra perduodamos mums, miestų gyvenantojams, kurie neturi savo daržų, kuriuose galėtų šias žinias taikyti. Tuo pat metu yra daugybė žemės plotų, kurie nėra pilnai išnaudojami – apleisti sodai, pustuščiai kaimų daržai, dažnai dėl savininko senyvo amžiaus.
Pamatę šias problemas sugalvojome, kad suvedę žemės neturinčius miesto žmones su žemę turinčiais, spręsime dvi problemas. Miestiečiai turės žemės auginti ekologiškas daržoves, galės leisti laiką gryname ore, o apleista žemė bus panaudota, jos šeimininkai turės progą susipažinti su naujais žmonėmis, perduoti savo patirtį. Su šiom savo idėjom sudalyvavome socialinio verslo akseleratoriuje ,,Socifaction”, kuris padėjo mums sudelioti mintis ir paskatino vystyti idėją toliau. Apsibrėžę veiklą subūrėme šaunią savanorių komandą ir pradėjome darbus.

4af8f3583500fb8bc8a2cd1cfc4c8f11138a640c34b175f925pimgpsh_fullsize_distr

 

 

Registraciją į pirmąjį CoolŪkio sezoną pradėjome 2016 m. vasario mėnesį ir susilaukėme 40 motyvuotų prašymų dalyvauti programoje. Kovo 20 dieną visi kartu atidarėme sezoną susipažinimo renginiu, kurio metu dalyviai turėjo progą susitikti su kitais norinčiais sodinti ir mūsų daržo guru, kurie buvo pasiruošę priimti entuziastingus sodininkus į savo daržus.
Prasidėjus sezonui organizavome įvairias sodininkavimo, daržininkavomo ir tvaraus gyvenimo būdo pamokėles bei dirbtuves tokias kaip daržo planavimas, kompostavimas bute, natūralios kosmetikos gamyba, augalų suderinamumas, pakeltų lysvių gaminimas ir kitas.
Ir toliau kviesime visus retkarčiais sustoti, sugrįžti į gamtą, sodininkauti, dalintis žeme, bendrauti, mokytis auginti savo maistą ir pirmą kartą paragauti savo užaugintos braškės ar agurko!

 

Daugiau apie mūsų veiklą rasite čia: