Pažintys, patirtys ir DARŽOVĖS!

 

„O kurgi Jūs buvot anksčiau?!“− Taip apie Coolūkio iniciatyvą pirmą kartą pagalvojo mūsų daržo guru Galina. Tokia jau ji, atvira širdimi ir niekada iš veido nedingstančia šypsena pasitinkanti kiekvieną.

 

Nuo pat pirmos akimirkos Galina žinojo, jog jaunimui reikia uždegti žalią šviesą ir leisti išbandyti ūkio darbus: „Jiems reikia duoti kelią, kad tiesiog bandytų. Žinojau, jeigu jie dirbs, darys, kitaip pradės vertinti žemės ūkį. Atėję į turgelį ir pirkdami iš močiutės daržovę, pasakys, aš žinau, kaip sunku tai užauginti… Čia yra labai gera iniciatyva, aš visada už tai, kad jaunimui būtų suteikiama proga.“

 

Na ir tikrai neklydo, trys šaunus vaikinai: Deividas, Mantas ir Kęstutis CoolŪkio bendruomenės pažįstami kaip „Čipolinai“ visa galva nėrė į daržininkystės nuotykius ir tikrai suprato, jog žemės ūkio darbai toli gražu ne žaidimas. Tačiau nė trupučio nesigaili, priešingai liūdi, jog pritrūko laiko įgyvendinti visus sumanymus.

 

Vaikinai neslepia, jog tikrai buvo visko, dėl sausrų neišdygo labai laukiami špinatai, jog per daug entuziastingai prisėję pomidorų, po to nelabai žinojo, kaip su jais tvarkytis. Tačiau CoolŪkis atnešė jiems daug neįkainojamų patirčių, pažinčių ir kaip patys juokėsi sakydami − daržovių: „Geriau pabandyti, žinoti, kad nepatinka, ar patinka, negu sudvejoti ir pasakyti ne“, − tokios nuomonės laikosi „Čipolinai“.

 

Nepaisant visų daržininkystės nuotykių vaikinai ir Galina tapo tikra komanda ir neslepia, jog pavasarį užsimezgusį ryšį labai nori palaikyti ir toliau. „Čipolinai“ džiaugiasi, kad Galina buvo labai liberali ir leido kurti savo taisykles, niekad nesikišo į vaikinų darbą, sudarydama sąlygas darbuotis savarankiškai. Na, o Galina džiaugiasi atradusi „Čipolinus“ ir pati sako, kad tokį puikų pirmą derlių toli gražu pavyktų užsiauginti ne visiems ir su dideliu džiaugsmu ir pagarba atsiliepia apie vaikinus: „Jaunimas mane išmokė nenuleisti rankų, kai pasidaro sunku. Sumąsčiau, kad ir man reikia gal kartais daugiau padirbėti.“

 

Tai štai, nenuleidžiame rankų ir lekiam pasisemti naujų patirčių, pažinčių ir žinoma daržovių, taip sakant!

 

Auginimas augina!

Gabrielė Marija