Marijai pirma kilusi mintis apie CoolŪkį – kad tai laba šaunu! Pasirodo, Marija pati turėjo savo mažytį nuosavą CoolŪkį. Tris metus prieš išgirsdama apie mūsų projektą, Marija daržininkavo savo draugų naujame sklype. Kol jie buvo užsiėmę statybomis ir interjeru, jų prašymu moteris užsiėmė naujojo daržo puoselėjimu. Tai pamatę kaimynai jai pasiūlė ir savo daržą. Taigi Marijai CoolŪkio projektas tapo tarsi jos pradėto darbo tęsiniu.

Dalyvė mano, kad įspūdingiausia patirtis CoolŪkyje – sutikti įdomūs žmonės. Ji džiaugiasi radusi bendraminčių ne tik darže, bet ir turinčių panašių interesų sveikai gyventi. Marijai patiko išbandyti įvairias auginimo sąlygas, skirtingus dirvožemius, vietas.

Nors dažniausiai Marija žarstė patarimus kitiems, iš kitų dalyvių taip pat pasisėmė idėjų. Ją labai domino Aldonos prieskoniai. Iš dalyvio Antano išmoko humoro, jis visada pakeldavo nuotaiką. Jai padėjo ir kaimynė – patarimų iš didelės savo daržininkės patirties ji tikrai negailėjo!

Apie patirtus nuotykius projekto metu Marija kalba vos sulaikydama juoką, ir teigia, kad galėtų parašyti visą humoro knygą! Aplietas daržas, rasta gyvačiukė, be reikalo pirkti įrankiai, nušalo arbūzai… Ir tai tik dalis linksmų istorijų, kurias Marija prisimena.

Nepaisant įvykusių incidentų, Marija džiaugiasi gausiomis derliaus gėrybėmis. Tai ir saulėgrąžos, bulvės, morkos, kopūstai, moliūgai, agurkai, cukinijos, patisonai, svogūnai.

Svarstantiems, ar dalyvauti CoolŪkio projekte Marija pataria nebijoti, šiame projekte ji sutiko tik geriečius, ir dalyvius, ir savanorius. Priduria, kad visa patirtis ją nuolat stebino ir džiugino, atradimai ją lydėjo visą sezoną.  O gauti rezultatai atpirko visus rūpestėlius. Marija planuoja projekte dalyvauti ir šiais metais, o mes labai laukiame jos sugrįžtant!