Rabarbarai

 

Gintarė dalyvavo CoolŪkio veikloje pačiame pirmame CoolŪkio sezona dalindamasi puikiais sezoniniais receptais. O tada mūsų džiaugsmui sugalvojo ir pati išbandyti sodininkystę! Šiame įrašė Gintarė dalinasi savo CoolŪkio sodininkavimo istorija, o jei ir jums, pamačius Gintarės gaminamų patiekalų nuotraukas norisi išbandyti pasakiškus receptus, jų daugiau galite rasti jos maisto bloge čia.

Kas paskatino prisijungti?

 

Kol gyvenau su tėvais, visada turėjome sodą, kur važiuodavome vasaromis. Tuo metu visai jo nesureikšminau, kiek pamenu iš viso ne itin norėdavau jame padėti. Bet atvykus gyventi į Vilnių kažkas pasikeitė – ilgai netrukus ant palangės pradėjo dygti salotos, žolelės, čili pipirai. Vėliau balkone užsiauginau ir pomidorų. Namų daržą jau nebelabai buvo kur plėsti, tad CoolŪkis buvo natūralus kitas žingsnis.

 

Kokių abejonių turėjai prieš pasirinkdama dalyvauti ir kas padėjo jas įveikti?

 

Sodas yra nemažas įsipareigojimas. Reikia ne tik pasirūpinti savo augalais, bet ir tuo, kas jame ankščiau augo, nupjauti žolę, važiuoti kelis kartus per savaitę, kad spėtum atlikti visus darbus laiku. Taigi, nebuvau tikra, ar sugebėsiu viskuo tinkamai pasirūpinti savarankiškai. Bet šeima ir draugai padrąsino, be to, kadangi šeimoje daug sodininkų, žinojau, kad turėsiu į ką kreiptis pagalbos ir patarimų.

 

Kas labiausiai patiko dalyvaujant?
Žinoma, smagiausia sodininkavimo dalis yra kai tavo pasėta sėklytė išauga iki skaniausio vaisiaus ar daržovės. Bet buvo ir netikėtų pliusų. Savo sode aš galėjau po obelimi prisėsti paskaityti knygą ar vakare su draugais susirinkti aplink laužą, tad jame praleidau tikrai daug puikių akimirkų.

 

Ką užsiauginai ir pagaminai iš derliaus?

 

Mano sode jau augo daugybė įvairiausių augalų: obelys, įvairios uogos (braškės, avietės, gervuogės), rabarbarai ir net graikinis riešutmedis. Pati užsiauginau įvairiausių žalumynų, ridikėlių, žirnių, pomidorų, agurkų, morkų ir kitų daržovių. Labiausiai įsiminė mano pagamintas rabarbarų ir braškių pyragas bei vynuogių džemas. O dalį daržovių užsišaldžiau, tad net žiemą galėjau išsivirti rūgštynių sriubos.

Marijos Šadurskaitės nuotrauka

Neagalim atsidžiaugit Gintarės patirtimi ir tikimės, kad jos istorija įkvėps ir jus išbandyti sodininkavimą! 🙂 

 

braškė

Sodas