Mūsų daržo guru Robertas į sodininką nelabai panašus. Vilnietis Robertas tikras miesto vaikas, bet mėgsta iššūkius. Sugalvojęs suburti draugus kartu su jais ėmė ir pasistatė 3 didelius šiltnamius savo sklype. Juose visi kartu užsiaugino daugybę naminių, sultingų pomidorų – parduotuvėje tokių nenusipirksi… Nustebinęs ir save, ir kaimynus savo derliumi, jis prisijungė ir prie „CoolŪkio“ projekto ir pasidalino savo žeme! Nors pats prie dalyvių auginimo atradimų Robertas per daug neprisidėjo, jo sklypas labai pravertė norintiems savo užauginto maisto.

Roberto darže sodininkavo Aldona. Aldona vis pasvajodavo, kaip smagu būtų turėti kelias lysveles žemės savo taip mėgstamoms prieskoninėms žolelėms, daržovėms auginti. Svajonė gal ir būtų likusi tik svajone, bet išgirdusi apie mūsų projektą Aldona ilgai nedvejojo ir užsiregistravo! Ji džiaugiasi, kad jos lūkesčiai išsipildė – pasiekti savo naujai gautas lysves jai buvo patogu, žemės tikrai pakako. Aldonai labiausiai patiko laisvė leisti laiką gryname ore, kapstytis darže kiek tik ji nori.

Aldona prisisėjo įvairiausių daržovių. Geriausiai augo Lietuvoje įprastos žolelės, daržovės – salotos, krapai, petražolės, ridikėliai. Užsiauginti špinatų, gražgarščių sekėsi sunkiau. Bet moteris nenusimena ir vardija savo klaidas – nepasidomėjo apie kiekvieną daržovę, žolelę atskirai, joms reikalingas sąlygas. Taip pat pasėjo sėklas per tankiai. Galėjo išrauti augalėlius ravėdama, nes dar jų nepažino. Galbūt per retai laistė, galbūt žemei reikėjo trąšų. Buvo ir netikėtumų – kaimynai užliejo daržą, reikėjo greitų problemos sprendimų. Turbūt tuo sodininkavimas ir žavus ir kartais net bauginantis – susideda iš mažyčių smulkmenų, detalių, kurias labai smagu atrasti. Tai tarsi galvosūkis – niekad 100% nežinai, ko gi čia pritrūko augalėliui užaugti, kas gali nutikti su tavo lysve rytoj.

 

Aldona džiaugėsi daržo malonumais ne viena! Jai padėjo ir kiti dalyviai. Jai puiki pagalbininkė tapo Marytė, jau turėjusi nemažai patirties daržo priežiūroje, ji visada atsakydavo į iškylančius klausimus, žarstė praktiškus patarimus.

Aldona iš dalies sutinka, kad auginimas jungia žmones, bet mano, kad tai puiki veikla ir individualistams. Paklausta, ką pasakytų nedrįstantiems dalyvauti projekte, Aldona atsakė, kad tai labai gera proga pabūti gamtoje. Norint patirti sodininkavimo džiaugsmą, reikia per daug iš savęs nereikalauti, neliūdėti, jei kas neišeina, o po truputi kaupti patirtį kitiems sezonams, nebijoti nesėkmių.

Paklausta, ar dalyvautų dar kartą, Aldona atsakė, kad projekte dalyvauti norėtų ir šiais metais, nes CoolŪkio projektas yra labai gera idėja! Tuo mes labai džiaugiamės ir lauksime jos sugrįžtant.